Велосипедний замок U-образного типу. Переваги та особливості.

Винос керма. Різновиди та налаштування.
03.09.2016
Екіпіровка для велоспорту. Особливісті та призначення.
05.09.2016

Велосипедний замок U-образного типу. Переваги та особливості.

Велосипедний замок U-образного типу. Переваги та особливості.

U-подібний замок — мабуть, краще рішення для захисту двоколісного коня в умовах неспокійного вуличного життя. Здебільшого вони компактні, легкі в зверненні, дуже важко піддаються злому і довговічні. Привабливі характеристики, тому зупинимося докладніше.

Трохи історії U-lock

Велосипедний замок U-образного типу вперше вийшов у світ на початку 70-х років минулого століття. Розробка належить компанії Kryptonite — виробнику вело- і мотозасобів захистKryptonite New York Lock Standardу — протиугінних замків. Пізніше виробництво підхопили і інші, не менш відомі фірми, наприклад, OnGuard і Abus. У ті часи U-замок був представлений у вигляді дуги з металу, яка защипувалися в замикаючому пристрої і відкривалася за допомогою ключа. Загальний вигляд конструкції змінився мало, удосконалюються характеристики: менше вага, міцніші матеріали, підвищення надійності блок-механізму, унікальність ключів. У 2004 році циліндричний замок U-типу зазнав серйозної критики за рівнем захисту. Фірма оперативно внесла зміни в конструкцію виробу, зробивши його безпечнішим і простішим. Сьогодні «криптоніт» — це найнадійніший замок-скоба. Побачивши його на байці, навіть злодій-професіонал не захоче зв’язуватися і піде шукати іншу здобич — скоби взагалі складні у зломі, а тим більше Kryptonite.

Переваги U-образних замків

На сучасному ринку U-lock — найдорожчі в порівнянні з ланцюжками, пластинами, тросами і блокаторами. Забезпечують високий рівень захисту:

 • жорстке скріплення «скоба-замок» (на відміну від тросового, де є стик зі штекером);
 • міцний матеріал — загартована сталь, яка легко протистоїть болторізам;
 • довговічність — прослужить стільки, скільки зможе їздити велосипед, якщо не загубиться раніше;
 • компактність і мала вага.

Навіть з таким інструментом як болторіз викрасти припаркований велосипед майже неможливо.  Користуватися U-замком дуже просто: його можна зачепити на раму під час руху, покласти в кишеню, закріпити на ремені … Варіантів багато, і кожен підходить. Невеликі розміри в поєднанні з високим захистом — ключові характеристики цих противоугінок. Особливості кріплення байка: зачеплення рами або ободів коліс до вузьких труб на парковках, поручнів, дорожніх знаків, арматури. Для дерев і товстих ліхтарних стовпів такі замки не використовуються.

Виробники і моделі замків U-lock

Провідні світові виробники замків для велосипеда:Kryptonite New York Lock Standard

 • Kryptonite;
 • OnGuard;
 • Knog.

Моделі u-lock замків від компанії Kryptonite.

Відмітна риса моделей цієї компанії — заміна ключа поштою. Код виробу, зареєстрований на офіційному сайті Kryptonite, дозволяє отримати дублікат, якщо ключ був загублений або зламаний. Витрачатися на новий замок немає потреби — потрібно просто звернутися до компанії. Модель Kryptonite New York Lock Standard є однією з найсерйозніших — це максимальний захист байка, велика дуга в звичному її розумінні. Зачіпляє раму велосипеда навіть великої товщини. Протиугінна система не боїться всього, що люблять злодії -болторізів, кусачок і лома. Замок оснащений подвійною системою захисту, відмичку підібрати просто неможливо. У комплект замку «Нью-Йорк» входять три ключа, один з яких з підсвічуванням для відмикання замка в темряві. Зручний і практичний варіант, але додасть 2 кг ваги до велосипеда, якщо возити його на рамі.

Ланцюговий замок Fahgettaboudit — гібридний U-образний протиугінний аксесуар. Кріплення велосипеда — металева ланцюг в поліамідної оболонці, що замикає пристрій — скоба з циліндричним замком. Також забезпечує максимальну ступінь захисту. Матеріал ланцюга — загартований бор-марганець, забезпечує максимальну міцність і високу стійкість до механічних навантажень — вигинів, різання і ударів. Додатковий захист ланцюга від пошкоджень, води і бруду дає міцне і легке нейлонове покриття. Замкова частина виконана з високоміцної сталі, запірний пристрій надійно захищений від злому завдяки потужній металевій оболонці. У комплеKryptonite Evolutionкт входить три дубліката, один з ліхтариком. Fahgettaboudit — різновид New York Lock, а ідея їх виготовлення спочатку належала нью-йоркським велокурьерам.

Більш зручний і компактний варіант в порівнянні з попередніми моделями — замок для велосипеда Kryptonite Evolution. Він і важить менше і тонше, однак це не позначилося на міцності і високому рівні захисту.
Комплект: замок, ключі, кріплення до рами

Ключові особливості:

універсальність до форми рам;
посилена конструкція замкового пристрою;
захист від бруду, потрапляння вологи, масла і абразиву в замкову щілину (пильовик);
є додатковий хомут.

Велозамки OnGuard стоять на рівні Kryptonite по надійності і функціоналу. Повторюватися не будемо, тому розглянемо принципово інший тип протиугінної системи — кодовий U-lock. Наприклад, модельBike lock U-shaped typeь OnGuard Bulldog не має ключів, і щоб відкрити його, доведеться набирати комбінацію цифр. Про дешеві кодові проівоугонки знають багато велосипедистів — вони набирають потрібні цифри, що дозволяє поцупити велик навіть без допомоги кувалди. Втім, Bulldog цього не боїться завдяки високій надійності матеріалу циліндра і скоби. Максимальний захист стику — найслабшого місця в замках — не дозволить зловмиснику реалізувати свій план.Bike lock U-shaped type 1 Pitbull — ключний велозамок OnGuard. Зовні виглядає як Bulldog, по класу надійності впевнено тримає «середній і високий рівень захисту». Відмітна особливість цієї моделі — зв’язка ключів в комплекті — п’ять штук! Як і прийнято на U-lock, один з них оснащений лампочкою.

Виробник Knog — найбільша австралійська компанія з виробництва велоаксесуарів, яка розгорнула виробництво в 2003 році. Сьогодні ця фірма успішно позиціонується більш ніж в 40 країнах. Оригінальна модель, яку недавно представила Knog — замок-дуга Bouncer. Увагу привертає стильний дизайн замку, який чудово впишеться в будь-який «велоінтерьер»! «Фасад красивий, а задвірки брудні» — твердження застосовне до речей, але тільки не до велозамка Knog Bouncer! Каркас виконаний із загартованої сталі, від міцного кріплення скоби до циліндра замка, надійне і довговічне силіконове покриття — все це дозволить зберіKnog Bouncerгати велик на стоянках тривалий час. Bouncer працює як «щелепи» — верхня частина повністю виймається і замикається

Основні характеристики моделі:

 • довговічність;
 • міцність;
 • стійкість до ударів і зломів;
 • оригінальне оформлення.

З таким замком і поїздки стануть приємнішими!

І, на десерт, розглянемо новинку — велосипедний замок з електронним управлінням — Noke U-lock.Noke U-lock Немає тут ні замку з ключем, ні цифрового механічного коду, зате є Bluetooth-приймач. Пристрій працює через спеціальний додаток на смартфоні — розроблені версії під Android, WPhone, iOS. Замикаючий пристрій спрацьовує при скануванні смартфона — коли власник з’являється в 2-3 метрах від велосипеда, замок тут же відкривається, і навпаки. Зрозуміло, програма має бути активною. Додатково в програму входить функція позначки велосипеда на карті в реальному часі і прокладання маршруту.
висновок

U-образні Велозамки — надійний помічник власникам велосипедів, особливо дорогих моделей. Вартість їх, в залежності від заявленого класу, відрізняється і в кілька разів перевищує ціни на тросові протиугонки. Проте, захист велосипеда у великому місті — відповідальна справа, і тут U-lock можна сміливо зарахувати до кращого рішення.

Комментарии закрыты.